دپارتمان روانپزشکی و رفتارشناسی ژنومیک برگزار می کند: جلسات ژورنال کلاب (دوشنبه هر هفته)، سمینارهای یک روزه (آخرین پنج شنبه هر ماه)

فارسی English


اخبار
کمينه

 به همت خیرین نیکوکار و بیمارستان روزبه جشنی در سالن آمفی تئاتر این بیمارستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان روزبه، روز پنج شنبه ۱۹ بهمن ۹۶ به مناسبت دهه فجر ویژه برنامه ای برای بیماران بخشهای بستری با حضور مدیر بیمارستان، مسئول حراست،جمعی از همکاران و خانواده بیماران برگزار شد. در این مراسم از واحدهای مددکاری، حراست، کاردرمانی و خدمات بخاطر همکاریهایشان تقدیر و تشکر شد.
همچنین از طرف بیمارستان از خیرین حاصر در این جشن قدردانی به عمل آمد.

  

آنچه در این نشست مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت:
کشف مبنای ژنتیکی برای ریتم های شبانه روزی، دانش ما از سازمان دهی زمانی رفتار و فیزیولوژی را گسترش داده است. مشاهدات نشان می دهند که شبکه ژنی شبانه روزی (circadian) در بیشتر موجودات زنده از یوباکتری ها تا انسان وجود دارد، به طوری که بیشتر سلول ها و بافت ها، ژن های ساعت خودمختار را بیان می کنند و خرابی این ژن ها منجر به بدتنظیمی متابولیک می شود. این بدتنظیمی، برهم کنش های بین متابولیسم و ریتم شبانه روزی را در سطوح عصبی، مولکولی و سلولی آشکار می کند. یک چالش اساسی در فهم متقابل بین مغز و ساعت های محیطی و در تعیین اینکه چگونه این برهم کنش ها هموستاز انرژی را در طول چرخه خواب-بیداری پیش می برد، وجود دارد. در این بررسی، ما ارزیابی می کنیم چگونه زمان بندی مولکولی می تواند فرصت های جدیدی برای درک و گسترش درمان های چاقی و دیابت ایجاد کند.
به امید دیدار شما
دپارتمان روانپزشکی و رفتار شناسی ژنومیک بیمارستان روزبه
  

 روز سه شنبه 17 بهمن 96 جلسه‌ای مشترک بین بیمارستان روزبه و دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان روزبه، در این جلسه که با حضور دکتر نقوی رئیس بیمارستان، دکتر شادلو معاون درمان، دکتر شریفی معاون آموزش و چندتن از اعضای هیئت علمی بیمارستان روزبه و دکتر خاتون آبادی معاون توسعه و برنامه ریزی دانشکده توانبخشی و دکتر دادگر رئیس روابط عمومی دانشکده توانبخشی برگزار گردید طرفین در خصوص همکاری‌های متقابل به گفتگو پرداختند.
در این جلسه مقرر گردید با پشتیبانی اعضای هیات علمی گروه گفتار درمانی، کلینیک گفتار درمانی بیمارستان روزبه مجدد فعال شود. همچنین در خصوص بخش کاردرمانی بزرگسال نیز مقرر گردید جلسه‌ای با حضور  اساتید کاردرمانی دانشکده توانبخشی تشکیل گردد. در پایان جلسه نیز بر همکاری‌های متقابل و بیشتر بین دانشکده توانبخشی و بیمارستان روزبه تاکید شد.

  ورود اعضاء :


ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟

http://roozbeh.salamat.center/
کلیک نمایید
کلیک نمایید
کلیک نمایید
تابلو اعلانات
کارگاه آموزشی صورت بندی وضعیت اختلال
گواهینامه اعتباربخشی سال 96

آدرس: خیابان کارگر جنوبی، پایین تر از چهارراه لشگر، بیمارستان روزبه

 

تلفن: 5-55419151

تماس با مدیریت : 09307844689

شماره دورنگار: 55412756

ایمیل  :hosp_roozbeh@tums.ac.ir  

 

سامانه پیام کوتاه :  30002728